Cezayir in Oran kentinde devam eden 2022 Akdeniz Oyunları nın 7 gününde Türkiye kadro halinde Halkalı Gecelik Escort birinciliğini sürdürüyor
Birçok kısımda gayretlerine devam eden atletlerimiz bugün de şahane performanslar sergileyerek başarılarına yenilerini kattı
İşte atletlerimizin organizasyonun 7 gününde kazandığı madalyalar
Klasik Yay Bayan Ulusal Takımı
Okçuluk branşında Halkalı suriyeli escort Klasik Yay Bayan Ulusal Grubu altın madalya kazandı
Klasik Yay Karışık Ulusal Takımı
Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan Klasik Yay Karışık Ulusal Grubu altın madalya kazandı
Aynı vakitte Halkalı yeni escort Mete Gazoz okçuluk klasik yay erkekler ferdî çabasında finalde İtalya’dan Federico Musolesi’ye 6 4 yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu
Judo
Türkiye’yi erkekler 90 kiloda temsil eden judoka Mihael Zgank finalde Halkalı travestileri Yunanistan’dan Theodoros Tselidis’i yenerek altın madalya kazandı
78 kiloda ulusal judokacı Nurcan Yılmaz üçüncülük maçında konut sahibi Cezayir’den Kaouthar Ouallal’ı waza ari ile yenerek bronz madalya kazandı
78 kiloda ulusal Halkalı esc judokacı Kayra Sayit finalde Tunus’tan Nihel Cheikh Rouhou’yu waza ari ile yenerek altın madalya kazandı
Boks
Türkiye’yi bayanlar 48 kiloda temsil eden ulusal boksör Ayşe Çağırır finalde konut sahibi Cezayir’den Roumeysa Boualam’a yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu
54 kiloda ulusal boksör Hatice Akbaş ise finalde Karadağ’dan Bojana Gojkovic’i yenerek altın madalya kazandı
Türkiye’yi bayanlar 66 kiloda temsil eden Avrupa dünya ve olimpiyat şampiyonu ulusal boksör Busenaz Sürmeneli finalde Cezayir’den Ichrak Chaib’i yenerek altın madalya kazandı
Boks yarı finallerinde Elazığlı sportmen Gizem Özer 63 kilo yarı finalinde Cezayirli rakibi İman Khelif le karşı karşıya geldi Rakibine mağlup olan Gizem tertibi bronz madalya ile noktaladı
57 kiloda ulusal boksör Batuhan Çiftçi finalde Cezayir’den Oussama Mordjane’yi yenerek altın madalya kazandı
Halter
Halter erkekler 61 kiloda Türkiye’yi temsil eden Ferdi Hardal koparmada 124 kiloluk kaldırışıyla altın madalya kazandı
Hardal silkmede ise 153 kiloluk kaldırışıyla altın madalya kazandı ve oyunları iki altın madalya ile tamamladı
Yüzme
Milli yüzücü Deniz Ertan bayanlar 400m ferdi karışık finalinde 4 40 97’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı
Milli yüzücü Berkay Ömer Öğretir erkekler 200m kurbağalama finalinde 2 11 26’lık derecesiyle altın madalya kazandı
Milli yüzücü Merve Tuncel bayanlar 200m kelebek finalinde 2 12 59’luk derecesiyle bronz madalya kazandı
Atletizm
Atletizm erkekler 400m mahzur yarışında ulusal atlet Yasmani Copello Escobar 48 27’lik derecesiyle oyunlar rekoru kırarak altın madalya kazandı
Atletizm erkekler çekiç atmada Özkan Baltacı 74 34m’lik atışıyla altın madalya kazandı
Baturalp Ünlü Batuhan Filiz Efe Turan ve Tabiat Çelik’ten oluşan 4x200m hür tarz Erkek Bayrak Ekibi 7 23 67’lik derecesiyle bronz madalya kazandı
Ramil Guliyev Jak Ali Harvey Kayhan Özer ve Ertan Özkan’dan oluşan atletizm 4x100m Erkek Bayrak Kadrosu 38 98’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı
Binicilik
Hasan Şentürk Özgür Özkan Berk Başeğmez ve Sencer Horasan’dan oluşan Binicilik Erkek Ulusal Grubu bronz madalya kazandı
Organizasyonda üstünlüğümüz sürüyor
7 günün sonunda Türkiye tertipte birinciliğini sürdürerek 33 altın 16 gümüş 23 bronz kazandı